Sponsorzy Programu Stypendialnego

Tag Archive for magma

IV MaGMa

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie zaprasza do udziału w IV edycji Maratonu Matematycznego Gimnazjalistów „MaGMa”, który odbędzie się 22 lutego 2017r
Konkurs jest skierowany do szkół gimnazjalnych. Głównym celem Maratonu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz odkrywanie młodych talentów matematycznych. W Maratonie biorą udział zespoły czteroosobowe, składające się z uczniów klas II i III gimnazjum, wydelegowane przez szkołę.
Zakres tematyczny maratonu obejmuje treści nauczania zawarte w Podstawie Programowej do gimnazjum z matematyki. Zachęcamy nauczycieli do przesłania propozycji zadań do IV edycji konkursu najpóźniej do 6 stycznia 2017r. – dane kontaktowe znajdują się w kolumnie po lewej stronie.
Główni sponsorzy konkursu to Fundacja mBanku oraz Bank Spółdzielczy w Lubaczowie. Otrzymana dotacja pozwoli zrealizować wszystkie plany i pomysły związane z organizacją przedsięwzięcia. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Z poważaniem
Organizatorzy

 

Zaproszenie

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

plakat-_gim.

MaGMa 2016 – wyniki konkursów dla Gimnazjalistów i LO

Konkurs MaGMa w bieżącym roku obejmował podobnie jak w roku ubiegłym dwa konkursy: indywidualny dla ubiegłorocznych uczestników II edycji Maratonu MaGMa (aktualnie uczniów naszego liceum) oraz drużynowy – dla gimnazjalistów.

 

KONKURS  INDYWIDUALNY  DLA  LICEALISTÓW

Finał konkursu odbył się 1.03.2016 r. – licealiści mieli do rozwiązania cztery zadania „z treścią”,
a wyniki ogłoszono podczas rozpoczęcia Maratonu 3.03.2016 r.

I miejsce – Radosław Bułas, uczeń kl. Ib LO, absolwent PG Nr 2 w Lubaczowie

II miejsceAleksandra Kłos, uczennica kl. Ia LO, absolwentka PG w Dachnowie

III miejsceDawid Mazurkiewicz, uczeń kl. Ia LO, absolwent PG Nr 2 w Lubaczowie
KONKURS  DRUŻYNOWY  DLA  GIMNAZJALISTÓW

3 marca 2016 r. odbyła się III edycja Maratonu Matematycznego Gimnazjalistów MaGMa, matematyczną rywalizację podjęło 13 drużyn.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Maratonu, uczestnicy konkursu drużynowego mieli do rozwiązania zadania w kilku kategoriach. Czteroosobowe zespoły pracowały przez około 5 godzin. Podczas krótkich przerw gimnazjaliści mieli też czas na rozmowy i skorzystanie z poczęstunku, podczas gdy nauczyciele matematyki z liceum i gimnazjów oceniali ich zakodowane prace.

W godzinach popołudniowych ogłoszono wyniki konkursu:

I miejsce – drużyna Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim
w składzie: Magdalena Brzozowska, Karol Szyprowski, Michał Wolski, Anita Wybranowska
opiekun: p. Beata Nadwodnik

II  miejsce – drużyna Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie
w składzie: Joanna Bryk, Kamil Guzek, Anna Sopel, Kevin Wawrzyn
opiekun: p. Anna Jabłońska

III  miejsce – drużyna Publicznego Gimnazjum w Oleszycach
w składzie: Patryk Borowiec, Urszula Butyńska, Tomasz Joniec, Marcelina Presz
opiekun: p. Danuta Mulińska
                                                                                            Gratulujemy!!!

 

W przygotowania tegorocznej edycji MaGMy włączyło się Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji,
a głównymi sponsorami były mFundacja oraz Bank Spółdzielczy w Lubaczowie.
Pozostali sponsorzy i partnerzy to: E-kropek, Delikatesy Centrum, Delikatesy Piotruś Pan, Pizzeria Ola, Piekarnia Słoneczko, Domus, Wydawnictwo Szkolne Omega.
Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody: tablety, kamery sportowe, PowerBanki, karty pamięci, kalkulatory, i książki naukowe.

Link do galerii zdjęć

MaGMa 2015

Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w II edycji Maratonu Matematycznego Gimnazjalistów „MaGMa”.

Głównym celem Maratonu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz odkrywanie młodych talentów matematycznych. W Maratonie biorą udział zespoły czteroosobowe, składające się z uczniów klas II i III gimnazjum, wydelegowane przez szkołę.

Zakres tematyczny Maratonu obejmuje treści nauczania zawarte w Podstawie Programowej do gimnazjum z matematyki.

Nauczyciele działający w Stowarzyszeniu Rozwoju Edukacji wykorzystali doświadczenie zdobyte podczas przy organizacji ubiegłorocznej edycji Maratonu i zwrócili się do Fundacji mBank z wnioskiem o dotację swojego projektu. Otrzymana kwota pozwoli zrealizować wszystkie plany i pomysły związane z organizacją konkursu. Ponadto honorowy patronat nad Maratonem objął Starosta Powiatu Lubaczowskiego.

Wszystkie dokumenty znajdują się w załączniku.

Z poważaniem

Organizatorzy

Zaproszenie

Formularz zgłoszeniowy

Plakat

Regulamin

MaGMa doceniona przez mFundację

Fundacja mBanku pomaga w działaniach na rzecz edukacji, udzielając wsparcia finansowego w postaci dotacji projektom rozwojowym, głównie z obszaru edukacji matematycznej.

Nauczyciele działający w Stowarzyszeniu Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie im. T. Kościuszki wykorzystali doświadczenia zdobyte przy organizacji ubiegłorocznej edycji Maratonu Matematycznego Gimnazjalistów MaGMa i zwrócili się z wnioskiem o dotację swojego projektu.

Po kilku tygodniach oczekiwań nadeszła bardzo dobra wiadomość – wsparcie finansowe otrzymały dwa przedsięwzięcia, w tym to autorstwa naszych nauczycieli. Kwota 12000 zł pozwoli nam zrealizować wszystkie plany i pomysły związane z organizacją konkursu dla „ścisłych głów”, który planowany jest na drugą połowę lutego – szczegóły niebawem!

Pełni zadowolenia i zapału do pracy – Organizatorzy